Kan inte nå servern

Modern Art + Design 644

 
850 föremål
333. Estrid Ericson, bordsur, Firma Svenskt Tenn, Stockholm 1930.
333. Estrid Ericson, bordsur, Firma Svenskt Tenn, Stockholm 1930.
Klubbat pris 
36 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
342. Estrid Ericson, spegel, Firma Svenskt Tenn 1974.
342. Estrid Ericson, spegel, Firma Svenskt Tenn 1974.
Klubbat pris 
30 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
344. Firma Svenskt Tenn, kuverttallrikar, 10 st, tenn, Stockholm 1964.
344. Firma Svenskt Tenn, kuverttallrikar, 10 st, tenn, Stockholm 1964.
Klubbat pris 
6 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
347. Anna Petrus, vas, Firma Svenskt Tenn, Stockholm 1975.
347. Anna Petrus, vas, Firma Svenskt Tenn, Stockholm 1975.
Klubbat pris 
22 000 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
350. Estrid Ericson, vas, Firma Svenskt Tenn, Stockholm 1984.
350. Estrid Ericson, vas, Firma Svenskt Tenn, Stockholm 1984.
Klubbat pris 
13 000 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
355. Josef Frank, golvlampa, Firma Svenskt Tenn, modell 2426.
355. Josef Frank, golvlampa, Firma Svenskt Tenn, modell 2426.
Klubbat pris 
24 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
356. Josef Frank, bord, Firma Svenskt Tenn, 1950-tal, modell 1057.
356. Josef Frank, bord, Firma Svenskt Tenn, 1950-tal, modell 1057.
Klubbat pris 
28 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
360. Josef Frank, matbord, Firma Svenskt Tenn, 1940-60-tal.
360. Josef Frank, matbord, Firma Svenskt Tenn, 1940-60-tal.
Klubbat pris 
20 000 SEK
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
363. Josef Frank, akvarell, caféscen i fransk by, osignerad.
363. Josef Frank, akvarell, caféscen i fransk by, osignerad.
Klubbat pris 
22 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
364. Josef Frank, akvarell, brittisk stadsbild, osignerad.
364. Josef Frank, akvarell, brittisk stadsbild, osignerad.
Klubbat pris 
11 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
369. Josef Frank, akvarell, engelsk stadsvy, osignerad.
369. Josef Frank, akvarell, engelsk stadsvy, osignerad.
Klubbat pris 
4 500 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
371. Josef Frank, pall, Firma Svenskt Tenn, modell 967.
371. Josef Frank, pall, Firma Svenskt Tenn, modell 967.
Klubbat pris 
6 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
372. Josef Frank, golvlampa, Firma Svenskt Tenn, modell 2148.
372. Josef Frank, golvlampa, Firma Svenskt Tenn, modell 2148.
Klubbat pris 
6 500 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
373. Josef Frank, akvarell, sydländsk landskapsvy, osignerad.
373. Josef Frank, akvarell, sydländsk landskapsvy, osignerad.
Klubbat pris 
6 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
374. Josef Frank, akvarell, sydländsk landskapsvy, osignerad.
374. Josef Frank, akvarell, sydländsk landskapsvy, osignerad.
Klubbat pris 
11 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
376. Josef Frank, serveringsvagn, Firma Svenskt Tenn, modell 470.
376. Josef Frank, serveringsvagn, Firma Svenskt Tenn, modell 470.
Klubbat pris 
9 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
377. Josef Frank, serveringsvagn, Firma Svenskt Tenn, modell 470.
377. Josef Frank, serveringsvagn, Firma Svenskt Tenn, modell 470.
Klubbat pris 
11 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
378. Carl Westman, karmstolar, ett par, "Arbetarmöbeln", ca 1900.
378. Carl Westman, karmstolar, ett par, "Arbetarmöbeln", ca 1900.
Klubbat pris 
16 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
383. Otto Wretling, tillskrivet, bord, tidigt 1900-tal, jugend.
383. Otto Wretling, tillskrivet, bord, tidigt 1900-tal, jugend.
Klubbat pris 
16 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
384. Axel Gute, bokstöd, ett par, patinerad brons, 1900-talets början.
384. Axel Gute, bokstöd, ett par, patinerad brons, 1900-talets början.
Klubbat pris 
15 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
386. Anna Petrus, eldhundar, ett par, Firma Svenskt Tenn.
386. Anna Petrus, eldhundar, ett par, Firma Svenskt Tenn.
Klubbat pris 
70 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
387. Anna Petrus, väggskulptur, Näfveqvarns bruk, ca 1927, Swedish Grace.
387. Anna Petrus, väggskulptur, Näfveqvarns bruk, ca 1927, Swedish Grace.
Klubbat pris 
26 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
388. Swedish Grace, spegel, 1930-tal.
388. Swedish Grace, spegel, 1930-tal.
Klubbat pris 
70 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
389. Axel Einar Hjorth, bord, "Blidö", Nordiska Kompaniet, 1929.
389. Axel Einar Hjorth, bord, "Blidö", Nordiska Kompaniet, 1929.
Klubbat pris 
115 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
390. Axel Einar Hjorth, soffa, "Blidö", Nordiska Kompaniet 1929.
390. Axel Einar Hjorth, soffa, "Blidö", Nordiska Kompaniet 1929.
Klubbat pris 
75 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
392. Axel Einar Hjorth, byrå "Library" Nordiska Kompaniet 1929.
392. Axel Einar Hjorth, byrå "Library" Nordiska Kompaniet 1929.
Klubbat pris 
115 000 SEK
Utropspris
125 000 - 150 000 SEK
 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 656

128. Anna Petrus, bordslampa, Firma Svenskt Tenn, Stockholm 1927.
Utropspris
50 000 - 75 000 SEK
Budhistorik
175 000
 
SEK
ditt bud
170 000
 
SEK
ditt bud
165 000
 
SEK
ditt bud
160 000
 
SEK
ditt bud
155 000
 
SEK
ditt bud
150 000
 
SEK
ditt bud
145 000
 
SEK
ditt bud
140 000
 
SEK
ditt bud
135 000
 
SEK
ditt bud
130 000
 
SEK
ditt bud
125 000
 
SEK
ditt bud
120 000
 
SEK
ditt bud
115 000
 
SEK
ditt bud
110 000
 
SEK
ditt bud
105 000
 
SEK
ditt bud
100 000
 
SEK
ditt bud
95 000
 
SEK
ditt bud
90 000
 
SEK
ditt bud
85 000
 
SEK
ditt bud
80 000
 
SEK
ditt bud
75 000
 
SEK
ditt bud
70 000
 
SEK
ditt bud
65 000
 
SEK
ditt bud
60 000
 
SEK
ditt bud
55 000
 
SEK
ditt bud
50 000
 
SEK
ditt bud
48 000
 
SEK
ditt bud
46 000
 
SEK
ditt bud
44 000
 
SEK
ditt bud
42 000
 
SEK
ditt bud
Aktuellt bud:
175 000 SEK