1114
1428949

Kanna, porslin. Transition, 1600-tal.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
731 - 914 EUR
777 - 971 USD
Klubbat pris
32 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Efter metallform, med dekor i underglasyrblått av figurscen. På halsen tulpan. Höjd 23 cm.

Obet. slitage.