Important Winter Sale 653

Avhämtning

ARSENALSGATAN 2

Ingen utlämning erbjuds mellan 16-21 december.

VÄSTBERGA ALLÉ 3

Öppettider
Kundservice: 08-614 08 00, info@bukowskis.com

1167 föremål
1061. Vas, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
1148. Vas, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
11 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1057. Vas, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
12 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1106A. Vas, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1153. Vas, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
9 500 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1124. Vas, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
14 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1129. Vas, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
1038. Vas, porslin. Transition/Kangxi, 1600-tal.
Klubbat pris
16 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
1036. Vas, porslin. Transitionstil, Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
5 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1101A. Vas/lampa, porslin. Kina, Sen Qingdynasti/omkring 1900.
Klubbat pris
15 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1060. Vas/lampa, porslin. Qingdynastin med Qianlongs  märke.
Klubbat pris
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1053. Vase, ge-glasyr. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
6 500 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1128. Vaser, ett par, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1035. Vaser, två stycken, porslin. Transition, 1600-tal.
Klubbat pris
24 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
783. Via Appia.
783. Via Appia.
Klubbat pris
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
1011. Vikskärm, fyra delar. Qingdynastin.
Klubbat pris
30 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
885. Vilande kvinna.
885. Vilande kvinna.
Klubbat pris
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
405. Vinglas, Böhmen/Schlesien, 1700-tal.
Klubbat pris
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
963. Vinkopp, porslin. "Hatcher cargo", 1600-tal.
Klubbat pris
6 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1065. Vinkylare, kompaniporslin. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris
8 500 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
768. Vy över Norrbro, Stockholm.
Klubbat pris
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
917. Väktare, kallförgylld brons. Mingdynastin (1368-1644).
Klubbat pris
34 000 SEK
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
699. Vågor mot land.
699. Vågor mot land.
Klubbat pris
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
688. Wilhelm Dahlbom, Näckrosor.
Klubbat pris
7 500 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
725. Wilhelm von Gegerfelt, Uppdragna båtar, Skagen.
Klubbat pris
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
627. William Blair Bruce, Skogslandskap.
Klubbat pris
19 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
240. Williams Cripps, tallrikar, 8 st, silver, London 1760-1762.
Klubbat pris
20 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
986. Yan Bolong, Trollsländor vid fruktträd.
Klubbat pris
46 000 SEK
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
1119. Ytterfoder, porslin. Transition, 1600-tal.
Klubbat pris
15 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
232. Zacharias Ekfelt, kaffekanna, silver, Arboga 1771. Rokoko.
Klubbat pris
70 000 SEK
Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
985. Zhou Yuanliang, Bergslandskap med träd i höstfärger.
Klubbat pris
15 000 SEK
Utropspris
15 000 - 25 000 SEK
923. Ämbetsmannainsignia, broderat siden, sex stycken. Qingdynastin, 17/1800-tal.
Klubbat pris
13 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
310. Åkdyna, "Urnor och par", flamskväv, ca 98 x 50 cm, omkring 1800-1825.
Klubbat pris
42 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
313. Åkdyna, rölakan, ca 110 x 48 cm, Skåne, omkring år 1800.
Klubbat pris
26 000 SEK
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
315. Åkdyna, rölakan, ca 85 x 55 cm, Skåne, 1800-talets första hälft.
Klubbat pris
13 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
314. Åkdyna, rölakan, ca 99 x 49 cm, Skåne, 1800-talets första hälft.
Klubbat pris
5 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
621. ”Eugène-Rose de Beauharnais” (1781-1824).
Klubbat pris
13 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
823. ”Sophy Hutchins Callcott” (dotter av Dr Callcott).
Klubbat pris
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK