1068
1536052

Skål, porslin. Qingdynastin, med Guangxus märke och period (1875-1908).

Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1 330 - 1 770 EUR
1 410 - 1 880 USD
Klubbat pris
30 000 SEK

Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor

Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Rundade sidor med svagt utsvängd mynning på kort rak fot. Dekor av femkloade drakar bland molnformation ovan vågor. Diameter 14,4 cm, höjd 6,4 cm.

Brättesspricka. Slitage.

Proveniens

Skapa ett konto på Bukowskis
  • Kom igång med att köpa och sälja
  • Favoritmarkera föremål
  • Spara dina sökningar
Har du redan ett konto?