1070
1536056

Rökelsekar, porslin. Kina, sen Qingdynasti/tidigt 1900-tal.

Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
353 - 530 EUR
376 - 564 USD
Klubbat pris
16 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Efter bronsmodell, tripod med cerisefärgad glasyr. Höjd 10,2 cm. Diameter 11 cm.

Slitage.

Proveniens

Skapa ett konto på Bukowskis
  • Kom igång med att köpa och sälja
  • Favoritmarkera föremål
  • Spara dina sökningar
Har du redan ett konto?