Important Spring Sale 665

Utlämning efter auktionen

12 föremål
29A. Matsalsbord, England, omkring år 1800, George III.
Klubbat pris
180 000 SEK
Utropspris
150 000 - 175 000 SEK
80. Spegel, Stockholmsarbete, 1700-talets senare del, Rokoko.
Klubbat pris
14 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
114. Skråkista, Sydtyskland, daterad 1659, Barock.
Klubbat pris
8 500 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK