Madeleine Pyk – en samling F769

Important Spring Sale 665

Utlämning efter auktionen

15 föremål
143. Kartellur, Frankrike, 1800-tal, Louis XVI-stil.
Klubbat pris
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
96. Appliquer, ett par, för två ljus, Frankrike, 1800-tal, Louis XV-stil.
Klubbat pris
16 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
182. Ask med lock, 1900-tal.
182. Ask med lock, 1900-tal.
Klubbat pris
6 500 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
134. Bordsplateau, Frankrike, 1800-talets början, Empire.
Klubbat pris
15 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
120. Ljusstakar ett par, Frankrike, 1800-talets början, Empire.
Klubbat pris
19 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
199. Trädgårdsurna, Norrahammars bruk, sent 1800-tal.
Klubbat pris
20 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK