Important Spring Sale 665

Utlämning efter auktionen

14 föremål
121. Ljusstakar ett par, Frankrike, 1800-talets början, Empire.
Klubbat pris
30 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
132. Urnor, ett par, Frankrike, cirka 1820-tal, Empire.
Klubbat pris
22 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
199. Trädgårdsurna, Norrahammars bruk, sent 1800-tal.
Klubbat pris
20 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
120. Ljusstakar ett par, Frankrike, 1800-talets början, Empire.
Klubbat pris
19 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
137. Bordspendyl, Frankrike, 1800-talets början, Empire.
Klubbat pris
12 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
139. Bordspendyl, Frankrike, 1800-talets början, Empire.
Klubbat pris
10 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
141. Bordspendyl, Frankrike, 1800-talets början, Empire.
Klubbat pris
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
184. Skulpturfragment, Grand tour souvenir troligen 1700-tal.
Klubbat pris
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK