1028
1643772

Skål med lock, emalj på koppar. Qingdynastin, 1700-tal.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
764 - 955 EUR
868 - 1 090 USD
Klubbat pris
6 500 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Dekor i blå emaljfärg mot vit grund med fortlöpande lotusslinga. Med fyra karaktärer i botten Guan Shun He Zao. Diameter 24 cm.

Sprickor.

Proveniens

Property of a private Finnish collection.