Atelier Fauni

(Finland, Född 1952)
Atelier Fauni
(Finland, Född 1952)

ATELIER FAUNI, 4 stycken figurer från Mumindalen, Finland, 1950/60-tal.

Syntetisk päls och skinn, stomme i trä med metalltråd. Hemulen, Muminpappan, Mumintrollet och Snorkfröken. Tre stämplade Atelier Fauni. Höjd 12-17 cm.

Smärre slitage. Smärre fläckar. Hemulens hatt lös.

Klubbat pris
8 500
764
806
Utropspris
6 000 SEK
Budhistorik (28 bud)
13 nov 2016 20:28
8 500 SEK
13 nov 2016 20:28
8 500 SEK
13 nov 2016 20:26
8 300 SEK
13 nov 2016 20:26
8 100 SEK
13 nov 2016 20:25
7 922 SEK
8
13 nov 2016 20:25
7 722 SEK
8
13 nov 2016 20:25
7 521 SEK
13 nov 2016 20:24
7 500 SEK
13 nov 2016 20:21
7 000 SEK
13 nov 2016 20:18
7 000 SEK
13 nov 2016 20:18
6 600 SEK
13 nov 2016 20:18
6 400 SEK
13 nov 2016 20:11
6 200 SEK
13 nov 2016 20:11
6 000 SEK
13 nov 2016 19:31
5 700 SEK
13 nov 2016 19:09
5 500 SEK
13 nov 2016 19:09
5 500 SEK
8 nov 2016 14:24
5 300 SEK
8 nov 2016 14:24
5 100 SEK
5 nov 2016 13:44
5 000 SEK
5 nov 2016 13:44
4 800 SEK
2 nov 2016 14:44
4 600 SEK
1 nov 2016 21:39
4 400 SEK
1 nov 2016 21:39
4 200 SEK
1 nov 2016 21:39
4 200 SEK
1 nov 2016 15:52
4 000 SEK
28 okt 2016 3:26
3 700 SEK
24 okt 2016 19:30
3 500 SEK