Silver Linings

Inled det nya året med gnistrande silver. Temaauktionen Silver Linings presenterar ett kurerat urval av silver i form av vaser, skålar, bägare, bestickserviser, ljusstakar och dosor, utförda av skickliga silversmeder, i olika stil och från olika århundraden. Oavsett om du letar efter sällsynta föremål till din samling, bruksföremål, eller något unikt till din inredning, välkommen att hitta dina favoriter som förhöjer och förgyller ditt hem.

18 föremål
Vas på fot, sterlingsilver, 1900-tal.
Klubbat pris
11 040 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Praktvas, silver 800, Italien 1900-tal.
Klubbat pris
24 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
Praktvaser, ett par, sterling silver, 1900-tal.
Klubbat pris
21 800 SEK
Utropspris
15 000 SEK