Arne Jones E1299

Josef Frank

(Österrike, 1885-1967)
Josef Frank
(Österrike, 1885-1967)

JOSEF FRANK, taklampa, modell 2479, Firma Svenskt Tenn. Höjd ca 37 cm.

Av mässing. Med tre veckade textilskärmar. Diameter ca 45 cm.

Slitage. Ej funktionstestad. Fläckar. Mindre skador vid skärmar.

Formgivare

Klubbat pris
3 050
289
331
Utropspris
4 000 SEK
Budhistorik (14 bud)
28 mar 2018 21:38
3 050 SEK
8
28 mar 2018 21:38
3 000 SEK
28 mar 2018 21:35
2 800 SEK
28 mar 2018 11:03
2 600 SEK
27 mar 2018 23:21
2 400 SEK
27 mar 2018 21:44
1 800 SEK
26 mar 2018 21:32
1 250 SEK
26 mar 2018 21:30
1 100 SEK
26 mar 2018 19:57
1 000 SEK
21 mar 2018 22:00
800 SEK
21 mar 2018 7:57
750 SEK
21 mar 2018 6:48
700 SEK
21 mar 2018 0:22
600 SEK
20 mar 2018 18:44
500 SEK