Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285
Blomstrande Allmoge  E1281

En konstsamlares urval

En konstsamling kan se ut på många olika sätt. En genomgående röd tråd är dock alltid ägarens passion och kärlek till verken. Här presenteras en konstsamlares urval av moderna och samtida konstverk, såväl svenska som internationella, av hög kvalitet till rimliga utrop. Kanske kan detta vara steget till att börja din egen konstsamling? Kontakta gärna våra specialister för tips och råd.

15 föremål
MARTIN "ROCKY" KELLERMAN, blandteknik.
Klubbat pris
9 600 SEK
Utropspris
10 000 SEK
GUNNAR LÖBERG, olja på duk, signerad och daterad 1931.
Klubbat pris
17 500 SEK
Utropspris
20 000 SEK
MARTIN "ROCKY" KELLERMAN, blandteknik, signerad.
Klubbat pris
8 700 SEK
Utropspris
10 000 SEK
CARL KYLBERG, blyertsteckning.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
5 000 SEK
ARVID PETTERSEN, blandteknik.
ARVID PETTERSEN, blandteknik.
Utropspris
4 000 SEK
CARL KYLBERG, tuschteckning, signerad.
Klubbat pris
3 700 SEK
Utropspris
5 000 SEK
JULES SCHYL, olja på duk, signerad och daterad -55.
Klubbat pris
6 200 SEK
Utropspris
10 000 SEK