Lys upp i mörkret

Skapa höstmys i hemmet med hjälp av belysning! Nu när hösten närmar sig betyder det att de flesta av oss kommer spendera mer tid i hemmet. För att skapa den där ombonade och mysiga känslan i hemmet så har vi på Bukowskis samlat kvalitetsföremål för detta ändamål.

– Skapa kontraster genom att bryta av med detaljer.
– Lys upp i höstmörkret med armaturer - och skaffa fler belysningspunkter.
– Alternera med strukturerna på möbler och textilier för en känsla av dynamik.
– Rama in rummet eller soffgruppen med en stor ombonad matta.
– Skapa en personlig känsla genom att inreda med vintagemöbler och föremål som har ett högt affektionsvärde för dig.

319 föremål
TAKLAMPA, 1900-talets mitt.
TAKLAMPA, 1900-talets mitt.

Utropspris
1 500 SEK
TAKLAMPOR, 1 par, 1950-tal.
TAKLAMPOR, 1 par, 1950-tal.

Utropspris
1 500 SEK
TAKLAMPA, 1950-tal.
TAKLAMPA, 1950-tal.

Utropspris
1 500 SEK
TAKLAMPA 1900-talets mitt.
TAKLAMPA 1900-talets mitt.

Utropspris
3 000 SEK
TAKLAMPA, 1940-tal.
TAKLAMPA, 1940-tal.

Utropspris
1 500 SEK
TAKLAMPA 1970-tal.
TAKLAMPA 1970-tal.

Utropspris
1 500 SEK
GOLVLAMPA, 1950/60-tal.
GOLVLAMPA, 1950/60-tal.

Utropspris
2 000 SEK
TAKLAMPA, 1930-tal.
TAKLAMPA, 1930-tal.

Utropspris
2 000 SEK
BORDSLAMPOR, 1 par, 1960-tal.
BORDSLAMPOR, 1 par, 1960-tal.

Utropspris
2 500 SEK
TAKLAMPA, 1900-talets mitt.
TAKLAMPA, 1900-talets mitt.

Utropspris
2 500 SEK
GOLVLAMPA, 1960/70-tal.
GOLVLAMPA, 1960/70-tal.

Utropspris
2 000 SEK
BORDSLAMPA, 1900-talets mitt.
BORDSLAMPA, 1900-talets mitt.

Utropspris
1 500 SEK
TAKLAMPA, 1900-talets mitt.
TAKLAMPA, 1900-talets mitt.

Utropspris
2 000 SEK