BRODERIER, tre delar, siden och bomull. Kina, 1900-tal.

2 gardinlängder, figurer i palatsscen mot svart botten. Fodrad med bomullstyg. Mått vardera ca 69x270 cm.

En längd, med motiv av antikviteter mot röd bakgrund, fodrad. Mått ca 73x340 cm.

Slitage, fläckar, missfärgningar, lösa trådar, omgjorda.

Utropspris
2 500 SEK