Ett modernt urval

En konstsamling kan se ut på många olika sätt. En genomgående röd tråd är dock alltid ägarens passion och kärlek till verken. Här presenteras en konstsamlares urval av moderna och samtida konstverk, såväl svenska som internationella, av hög kvalitet till rimliga utrop. Kanske kan detta vara steget till att börja din egen konstsamling?

Kontakta gärna våra specialister för tips och råd.

15 föremål
MARIE CAPALDI, olja på pannå, signerad på pannås baksida.
Slutpris
4 600 SEK
Utropspris
6 000 SEK
TOMMY HILDING, olja på duk, signerad och daterad 1997 a tergo.
Slutpris
13 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK