Arne Jones E1299

Uno & Östen Kristiansson

(Sverige, 1925-2009 respektive 1927-2003)
Uno & Östen Kristiansson

Uno & Östen Kristiansson, taklampa, "Discus", Luxus, Vittsjö, 1960-tal.

Kupa i vit plast. Skaft i palisander. För en ljuspunkt. Bär tillverkarens etikett. Diameter 55, höjd 45 cm.

Ej funktionstestad. Smärre slitage.

Utropspris
3 000 SEK
Om Cites

CITES-intyg medföljer

Elsa Forsbäck
Elsa Forsbäck
+46 (0) 70 795 83 38