| Nr. | Föremål | Klubbat pris |
| 413 | Marika Mäkelä, "SCARLET". | Återrop |
| 414 | Mari Rantanen, "NAME OF THE GAME". | 2 800 EUR |
| 415 | Ilkka Väätti, "FOTSTEG II". | 1 200 EUR |
| 416 | Heli Penttinen, "PEOPLE DIE WHEN CURIOSITY GOES". | 1 800 EUR |
| 417 | Juhani Tarna, "HELIOSENTRUM". | 1 800 EUR |
| 418 | MIIKA NYYSSÖNEN, akryl på styrox. | Återrop |
| 419 | Osmo Valtonen, "NORRSKEN". | 2 400 EUR |
| 420 | Nanna Susi, "ALLT SOM DU VILL". | 4 600 EUR |
| 421 | Sari Tenni, "SOVANDE". | 1 100 EUR |
| 422 | Anne Tompuri, "MAN". | 2 000 EUR |
| 423 | Anne Tompuri, "KVINNA". | 2 000 EUR |
| 424 | Sampsa Sarparanta, "DEN VÄNTANDES TID ÄR LÅNG". | 3 800 EUR |
| 425 | Ari Pelkonen, "HUNTER'S DREAM". | Återrop |
| 426 | Sampsa Sarparanta, DUN. | 1 800 EUR |
| 427 | Sari Tenni, "TULPANPRINS". | 800 EUR |
| 428 | Taneli Stenberg, "FLYTANDE MADRASS". | 1 400 EUR |
| 429 | Topi Ruotsalainen, PRATET OSS EMELLAN. | 2 700 EUR |
| 430 | Toni R. Toivonen, "SALVATION IS FREE". | 3 600 EUR |
| 431 | Heidi Vasara, "KONTROLLERAD MILJÖ". | 1 400 EUR |
| 432 | Jukka Korkeila, "I LIKE HONEY, IT FILLS MY TUMMY". | 8 200 EUR |
| 433 | Jyrki Riekki, "NI ÄR MAKALÖS MIN HERRE". | 2 800 EUR |
| 434 | Antti Arkoma, "EN MYCKET SKICKLIG HUNDPOLIS". | 1 000 EUR |
| 435 | Tom of Finland, ETT PAR. | 1 800 EUR |
| 436 | Mervi Karhunen, "JAG FÖRSVINNER, JAG ÄR HÄR". | Återrop |
| 437 | Heli Penttinen, "PLEASURE BECOMES THE MOTIVATION". | Återrop |
| 438 | JARI ARFFMAN, Selen tonad gelatin silver print & selen polysulfid tonad gelatin silver print. | Återrop |
| 439 | JARI ARFFMAN, selen tonad gelatin silver print, a tergo signerad och daterad 2004, numrerad 8/4. | Återrop |
| 440 | Jari Arffman, COUNTERPARTS, ST.PRAGBURG & UTOPIA. | 400 EUR |
| 441 | Kari Riipinen, "STEPS TO PEACE". | 1 800 EUR |
| 442 | KARI RIIPINEN, "RUN BABY, RUN". | Återrop |
| 443 | KARI RIIPINEN, "TANJA TAIPALE". | Återrop |
| 444 | Noora Geagea, "DROTTNINGEN". | Återrop |
| 445 | Christoffer Relander, "GELATIN". | Återrop |
| 446 | Christoffer Relander, "PARFYM". | Återrop |
| 447 | Christoffer Relander, "BARK". | 900 EUR |
| 448 | Mark Seliger, "BARACK OBAMA, THE WHITE HOUSE, WASHINGTON DC, 2010". | 4 200 EUR |
| 449 | Nina Korhonen, "BAKOM GARDINEN". | 400 EUR |
| 450 | Nina Korhonen, "KATI I BÅTEN". | Återrop |
| 451 | Julius Koivistoinen, "MODIGHET". | 340 EUR |
| 452 | Julius Koivistoinen, "GÅRDSBACKA-HELSINGFORS". | Återrop |