Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Contemporary Art Online – Winter Exhibition F710
Klassiska antikviteter F757
Modern Art Online – Winter Exhibition F768
Kitchen Stories E1284
A Token of Love E1285

Klassiska

Grafik

17 föremål
KARTA, handkolorerat kopparstick, Johann Baptist Homann, 1700-tal.
Klubbat pris
330 EUR
Utropspris
400 - 600 EUR
KARTA, kopparstick, "Plan des castels Cronslot, A 1750".
Klubbat pris
320 EUR
Utropspris
400 - 600 EUR
KARTA, Oost Zee, Johannes van Keulen, 1700-talets början.
Klubbat pris
370 EUR
Utropspris
400 - 600 EUR
KARTA, "Sveciae Regnum", Giovanni Botero, ca 1596/97.
Klubbat pris
800 EUR
Utropspris
1 000 - 1 200 EUR
KARTA, "Regiones ad Sinum Finnicum", Holmiae 1742.
Klubbat pris
380 EUR
Utropspris
400 - 600 EUR
HELENE SCHJERFBECK, "BILDERBOKEN".
Klubbat pris
10 000 EUR
Utropspris
6 000 - 8 000 EUR
ALBERT EDELFELT, "RUOKOLAKSGUMMA (ELLI JÄPPINEN)".
Klubbat pris
520 EUR
Utropspris
400 - 500 EUR
KARTA, Pierre Schenk "Europa excultissima", ca 1700.
Klubbat pris
360 EUR
Utropspris
400 - 600 EUR
KARTA, S.G. Hermelin, Wasa 1798.
Klubbat pris
420 EUR
Utropspris
400 - 600 EUR
KARTA, S.G. Hermelin, Storfurstendömet Finland
1799.
KARTA, S.G. Hermelin, Storfurstendömet Finland 1799.
Klubbat pris
410 EUR
Utropspris
200 - 300 EUR