Madeleine Pyk – en samling F769
227
1114814

Magnus Enckell

(Finland, 1870-1925)
Utropspris
1 500 - 2 000 EUR
15 800 - 21 100 SEK
1 720 - 2 300 USD
Klubbat pris
3 400 EUR
Magnus Enckell
(Finland, 1870-1925)

KVINNA FRÅN BRETAGNE.

Osign. Olja på duk, 56x41 cm.

Proveniens

Konstnärens familj.

Ateneum Konstmuseets 100-årsjubileumsutställning, 1963.