Madeleine Pyk – en samling F769

Helsinki Design + Contemporary Art

114 föremål
PAAVO TYNELL, taklampa, Idman 1900-talets mitt.
Klubbat pris
2 450 EUR
Utropspris
800 - 1 000 EUR
PAAVO TYNELL, golvlampa, Taito, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
3 500 EUR
Utropspris
4 000 - 5 000 EUR
BIRGER HAHL, skänk, "Ruutu 154" Asko 1930-tal.
Klubbat pris
1 050 EUR
Utropspris
600 - 800 EUR
RUNAR ENGBLOM, fåtöljer, ett par 1950-talets början.
Klubbat pris
3 200 EUR
Utropspris
3 000 - 4 000 EUR