Nell Walden

(Tyskland, 1887-1975)
Nell Walden
(Tyskland, 1887-1975)

NELL WALDEN, blandteknik på papper.

"Blautrau", signerad och daterad 1974 a tergo. 25 x 17 cm

Ej examinerad ur ram.

Proveniens

Samling familjen Andersson.

Utropspris
12 000 SEK

Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor

Lena Rydén
Lena Rydén
Chef konst, specialist modern och klassisk konst
+46 (0)707 78 35 71

 Dölj
 Visa mer

Contemporary Art & Design 654

9. Paolo Deganello, soffa, ”Torso”, Cassina, Italien 1980-tal.
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
Budhistorik
Fair warning
16 000

ditt bud
Fair warning
15 000

ditt bud
Aktuellt bud:
16 000 SEK