Madeleine Pyk – en samling F769

Gudmar Olovson

(Sverige/Frankrike, 1936-2017)
Gudmar Olovson

Gudmar Olovson, skulptur. Bemålad konstmassa. Signerad. Total höjd 22 cm.

"Devant l'aventure" (Framför äventyret). Signerad Gudmar. Höjd 21 cm (inklusive sockel 22 cm). Påskrift under bas: "A Kristian, Devant L'aventure, den 6 juni 1992, Gudmar Olovson".

Obetydligt ytslitage.

Utropspris
8 000 SEK

Lisa Gartz
Lisa Gartz
Ansvarig specialist silver
+46 (0)709 17 99 93