Rotskulptur, hardwood. Qingdynastin, 17/1800-tal.

Skulpterad som en elegant figur i en snäcka, på snäckan sitter en liten gosse och en groda. Längd 21 cm. Höjd med medföljande träställ 20 cm.

Sprickor. Slitage.

Utropspris
4 000 SEK