Bord med vikbar skiva fanerade med mahogny. Ljusbrickor. Inredning med brädspelsplan. Skuren dekor med pärlstav och konsoler. En ljusbricka signerad CD FICK SEAST. Längd 88, bredd 44 (88), höjd 75 cm.
Renoverad. Kompletterad. Åldersrelaterat slitage.