Wilhelm Vest

(Österrike)
Wilhelm Vest
(Österrike)

Wilhelm Vest, taklampa, "Dynamic", Vest Leuchten, Österrike, 1960-tal.

Lameller av metall, lackerade i blå, röda och gula nyanser, etikettmärkt West Made in Austria. Skärmens höjd 26 cm, diamater 46 cm.

Slitage. Ej funktionstestad.

Utropspris
8 000 SEK
Jonatan  Jahn
Jonatan Jahn
Ansvarig specialist samtida och modern design
+46 (0)703 92 88 60

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13