Fat, porslin, 'antique', Kina, sen Qing dynastin.

Dekor i underglasyrblått. Diameter 23,5 cm.

Smärre nagg. Glasyrmistor.

Proveniens

Property of a private Finnish collection.

Utropspris
250 EUR