Kabaret i ask med lock, porslin och lack, Japan, tidigt 1900-tal.

Rund ask dekorerad med tranor i guld och rött mot svart grund. Diameter 24 cm. Insidan med cabaret med sex delar porslin vardera dekorerad med en trana.

Slitage.

666
64
72
Utropspris
3 000 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Budhistorik (4 bud)
18 jan 18:51
666 SEK
13 jan 16:23
550 SEK
12 jan 20:00
500 SEK
11 jan 19:19
300 SEK