77
1106632

GOLVUR, gustavianskt stockholmsarbete, 1700-talets slut.

Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
2 210 - 2 650 EUR
2 300 - 2 760 USD
Klubbat pris
22 000 SEK

Grönmålat, förgyllt och bronserat. Vitlackerad urtavla. Snidad dekor av rosengirlanger och lagerstav. Höjd 231 cm. Pendel, två mässingsskodda lod, samt vev medföljer.

Senare konsolformade fötter. Dekordelel av krön saknas. Urtavla med färgbortfall. Ej funktionstestad. Torrsprickor.

 Dölj
 Visa mer

Important Timepieces 655

115. Omega, Speedmaster, Moonwatch, Professional, kronograf, ca 2018.
Utropspris
40 000 - 45 000 SEK
Budhistorik
42 000

ditt bud
40 900

ditt bud
Aktuellt bud:
42 000 SEK