Lars-Yngve Johanssons Samling – slagauktion H057

Se hela online-katalogen här >
Läs mer om Lars-Yngve Johanssons samling här >

7 föremål
30. SERVIS, 152 delar, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris
61 000 SEK
Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
25. OKÄND KONSTNÄR, olja på duk. Kanton, Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
36 000 SEK
Utropspris
30 000 - 35 000 SEK
27. TALLRIKAR, 18 stycken, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris
12 000 SEK
Utropspris
14 000 - 16 000 SEK
28. ASSIETTER, 13 stycken, kompaniporslin. Qingdynastin, sen 1700-tal.
Klubbat pris
8 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
26. SERVISDELAR, 47 stycken, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris
26 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK