Kan inte nå servern

Tema Eclectic Auktion S193

 
125 föremål
529. SYBORD. Danmark, 1800-talets början. Märkt undertill ESMANN.
529. SYBORD. Danmark, 1800-talets början. Märkt undertill ESMANN.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
822. GUNGSTOL, Ray och Charles Eames för Herman Miller, USA.
822. GUNGSTOL, Ray och Charles Eames för Herman Miller, USA.
Klubbat pris 
5 000 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
692. MATBORD, Yrjö Kukkapuro för Haimi, Finland 1970-tal.
692. MATBORD, Yrjö Kukkapuro för Haimi, Finland 1970-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
677. POTTSKÅP. Sverige, 1800-tal.
677. POTTSKÅP. Sverige, 1800-tal.
Klubbat pris 
1 500 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
553. BRICKBORD. Gustaviansk stil.
553. BRICKBORD. Gustaviansk stil.
Klubbat pris 
6 500 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
482. TABURETTER, ett par. Gustavianska provinsarbeten 1700/1800-tal.
482. TABURETTER, ett par. Gustavianska provinsarbeten 1700/1800-tal.
Klubbat pris 
5 000 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
483. KARMSTOL. Gustavianskt provinsarbete.
483. KARMSTOL. Gustavianskt provinsarbete.
Klubbat pris 
3 000 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
486. SOFFA. Sengustaviansk.
486. SOFFA. Sengustaviansk.
Klubbat pris 
8 000 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
710. BORD, Alvar Aalto för Artek, Finland.
710. BORD, Alvar Aalto för Artek, Finland.
Klubbat pris 
2 600 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
764. FÅTÖLJ, "BD1", design Björn Dahlström för Cbi, Sverige 2000-tal.
764. FÅTÖLJ, "BD1", design Björn Dahlström för Cbi, Sverige 2000-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
333. JOSEF FRANK, vägghylla, Firma Svenskt Tenn.
333. JOSEF FRANK, vägghylla, Firma Svenskt Tenn.
Klubbat pris 
2 000 SEK
Utropspris
2 500 - 3 000 SEK
371. BORGE MOGENSEN, bord (spelbord) "Tremme", Fritz Hansen, Danmark 1965.
371. BORGE MOGENSEN, bord (spelbord) "Tremme", Fritz Hansen, Danmark 1965.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
2 500 - 3 000 SEK
753. INDUSTRISTOLAR, 2 st, bl a Evertaut, 1900-talets mitt.
753. INDUSTRISTOLAR, 2 st, bl a Evertaut, 1900-talets mitt.
Klubbat pris 
3 400 SEK
Utropspris
2 500 - 3 000 SEK
713. VÄGGHYLLA modell 2085, Josef Frank, Firma Svenskt Tenn.
713. VÄGGHYLLA modell 2085, Josef Frank, Firma Svenskt Tenn.
Klubbat pris 
2 000 SEK
Utropspris
2 500 - 3 000 SEK
718. SERVERINGSVAGN Hans J Wegner för Andreas Tuck, Danmark.
718. SERVERINGSVAGN Hans J Wegner för Andreas Tuck, Danmark.
Klubbat pris 
3 500 SEK
Utropspris
2 500 - 3 000 SEK
338. JOSEF FRANK, golvarmatur, Firma Svenskt Tenn.
338. JOSEF FRANK, golvarmatur, Firma Svenskt Tenn.
Klubbat pris 
4 800 SEK
Utropspris
2 000 - 2 500 SEK
847. VÄGGHYLLA, Josef Frank, Firma Svenskt Tenn.
847. VÄGGHYLLA, Josef Frank, Firma Svenskt Tenn.
Klubbat pris 
1 400 SEK
Utropspris
2 000 - 3 000 SEK
728. STOL, design Gastone Rinaldi för Rima, ca 1970.
728. STOL, design Gastone Rinaldi för Rima, ca 1970.
Klubbat pris 
2 800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
700. SÄNGGAVEL, Josef Frank, Firma Svenskt Tenn.
700. SÄNGGAVEL, Josef Frank, Firma Svenskt Tenn.
Klubbat pris 
5 500 SEK
Utropspris
2 000 - 2 500 SEK
716. FÅTÖLJ, "Formula", Ruud Ekstrand & Christer Norman för Dux, 1960-70-tal.
716. FÅTÖLJ, "Formula", Ruud Ekstrand & Christer Norman för Dux, 1960-70-tal.
Klubbat pris 
5 500 SEK
Utropspris
2 000 - 2 500 SEK
832. DUMB WAITER, valnöt. England Regency.
832. DUMB WAITER, valnöt. England Regency.
Klubbat pris 
1 500 SEK
Utropspris
1 500 - 2 000 SEK
671. FÅTÖLJ, "Diamond chair", formgiven av Harry Bertoia.
671. FÅTÖLJ, "Diamond chair", formgiven av Harry Bertoia.
Klubbat pris 
3 000 SEK
Utropspris
1 000 - 1 500 SEK
518. STOL. Renässansstil.
518. STOL. Renässansstil.
Klubbat pris 
2 500 SEK
Utropspris
800 - 1 000 SEK