Skedarna med förgyllda blad.
Senapssked av Charles Eley, London 1827, längd 12 cm.
10 st cocktailskedar, Auran Kultaseppä oy, Åbo 1972, längd 17 cm.
Skuffare, Finlands Guldsmeds ab, Åbo 1934, längd 9,5 cm. Ej förgylld.
Sammanlagd vikt 185 g.
En sked med graverat namn. Sedvanligt slitage.