KJELL SVENSSON

URNA, keramik, jugend, Höganäs, 1900-talets början.

Med dekor av ödlor i relief. Stämplad 958 HÖGANÄS KS. Höjd 22 cm.

Konditionsrapport

Slitage. Krackelyr.

Kontakta kundservice

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Kontakta ansvarig katalogiserare

Jessica Löfgren

Jessica Löfgren

jessica.lofgren@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 3 000 SEK

    Slutpris

    2 850
    287 EUR
    360 USD

    Budhistorik (12 bud)
    511 feb 16:482850SEK
    411 feb 11:552650SEK
    3A11 feb 11:552602SEK