DYKARHJÄLM samt KÄNGOR

1900-talets första hälft eller äldre.

Av metall och glas. Huv och bröstplåt. Tre fönster. Sidofönstren försedda med skyddsgaller. Skorna med lädersula, blybottnar och tåhättor av metall. Skornas längd ca 34 cm. Hjälmens bredd ca 40, höjd ca 50 cm.

Konditionsrapport

Bruks- och åldersbetingat slitage. Märken. Repor. Bucklor. Lagningar.

Kontakta kundservice

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Kontakta ansvarig katalogiserare

Karin Rydén

Karin Rydén

karin.ryden@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 12 000 SEK

    Slutpris

    21 000
    2 118 EUR
    2 655 USD

    Budhistorik (25 bud)
    1014 feb 13:2621000SEK
    514 feb 13:2620000SEK
    10A14 feb 13:2619500SEK
    Acceptpris på 9 600 SEK uppnåddes