SERVISDELAR, 117 st, flintgods, "Empire", mestadels Rörstrand, tidigt 1900-tal.

Sju uppläggningsfat, fem uppläggningsskålar, såsbåt på fot, tre uppläggningsskålar med hänklar, tio assietter, tolv djupa förrättstallrikar, 17 förrättstallrikar, 39 mattallrikar samt 23 djupa tallrikar.

Bruksslitage. Två delar med nagg. Sex delar med skador medföljer.

Utropspris
6 000 SEK