GUSTAV MAGNUS ÅKERBLOM, SALTKAR, St Petersburg 1850-talet.
Silver, bär spår av invändig förgyllning, Nyrokoko. Bukig form på tre fötter. Probermästare Eduard Fyodorovich Brandenburg. Höjd 4 cm, diameter ca 6 cm..
Otydlig årsstämpel. Smärre slitage. Invändig förgyllning med slitage.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.