MATTI KARPPANEN, olja på duk, signerad och daterad 1925 & 1943.
Två måsar. 50x80 cm.
Sedvanligt slitage.
Aarne T.K. Lahtinen: Matti Karppanen - lintumaalari, Tammi 1981. Illustrerad på sidorna 54-55.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.
Utropspris
1 800 EUR