SKRIN med MAHJONG pjäser. Kina, 1900-tal.

Med 145+3 pjäser, samt pinnar, tärningar, och instruktion, skrin med fem plan, mått 24x16x17 cm.

Torrsprickor, kantskador, smuts, lagningar på lådan, smärre skador på pjäser, säljes i befintligt skick.

Utropspris
1 500 SEK