VASER, ett par, cloisonné, Kina, 1900-talets första hälft.

Polykrom dekor av fjärilar och växtslingor. Höjd 23 cm.

Smärre ytslitage. Smärre luftbubblor i dekoren.

Klubbat pris
700
66
76
Utropspris
2 000 SEK
Budhistorik (10 bud)
2 aug 2018 13:37
700 SEK
2 aug 2018 10:38
650 SEK
2 aug 2018 8:16
600 SEK
2 aug 2018 7:22
550 SEK
2 aug 2018 7:21
500 SEK
2 aug 2018 7:21
500 SEK
31 jul 2018 9:09
450 SEK
31 jul 2018 9:09
400 SEK
30 jul 2018 21:22
350 SEK
30 jul 2018 8:34
300 SEK