Skålfat två stycken samt tvålkopp. Kina, sen Qing dynasti och 1900-tal.

Dekor i polykroma färger av blommor, diameter ca 10 cm, längd ca 12-20 cm

Åldersrelaterat slitage. Glasyrmistor. Nötta kanter. Nagg. Repor.

Utropspris
2 500 SEK
Patrik Ljungcrantz
Patrik Ljungcrantz
+46 (0)767 81 06 13

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13