BOK, "Lexicon Græco-latinum", Joannis Scapulæ, daterad 1616.

Ljust skinnband. 24 x 18 cm.

Slitage. Fläckar. Revor. Gulnad. Ej helt genomgången. Bär textpåskrifter invändigt, bl a ägarnamn med dateringar 1769 samt 1807.

Utropspris
2 000 SEK