BORDSPENDYL, Frankrike, 1800-talets andra hälft.

Förgylld brons. Vit emaljerad urtavla. Pendel medföljer. Bredd 34, djup 13,5, höjd 48 cm.

Skador. Slitage. Delar saknas. Nyckel saknas. Nyckel saknas.

Utropspris
3 000 SEK