Närmast triangelformad bordskiva fanerad med teak. Svartlackerade träben med mässingsdetalj. Längd ca 53 cm, bredd ca 53 cm, höjd 53 cm.
Smärre lagningar. Blekt. Slitage. Mindre fanerskador på kant.