SERVISDELAR, porslin, 46 delar, "Musselmalet", Royal Copenhagen samt Bing & Grøndahl, 1900-tal.

Består av sex djupa tallrikar d: 22 cm, sju mattallrikar d: 25 cm, en sockerskål, en mjölkkanna, en såssnipa, en kaffekanna höjd: 24 cm, två kvadratiska uppläggningsfat d: 22 x 22 cm, åtta kaffekoppar med tillhörande fat samt fyra udda assietter, två ovala uppläggningsfat 28-34 cm, tio assietter d: 18 cm, tre tallrikar d: 20 cm.

Åldersrelaterat slitage. Nagg på sju av tallrikarna/assietterna. Tre avslag på tallrikar. Nötta kanter. Sprickor. Lagning på sockerskålens lock samt på en tallrik.

Utropspris
6 000 SEK