LOUISE ADELBORG, servis, 58 delar, porslin, "Swedish Grace", Rörstrand, 1900-tal.
Bestående av:
2 större karotter, längder 20/23,5 cm.
2 mindre karotter, längd 17,5 cm.
12 tallrikar, diameter 25 cm (en med nagg).
8 djupa tallrikar, diameter 24,5 cm (en med smärre kantnagg).
13 förrättstallrikar, diameter 21,5 cm.
12 assietter, diameter 17 cm (en med sprickor).
2 serveringsfat, längder 32,5-37 cm.
1 såskarrott, längd 17 cm (sprickor).
6 koppar med 11 fat, diameter på fat 13 cm (en fat med nagg).
Slitage, smärre fläckar, fåtal med sprickor och nagg.