ERIC JOURDAN, fåtölj, "Harry", Ligne Roset, 2000-tal.

Stoppad och klädd i lilatonad ullblandning. Lös kudde. På kromade metallben. Etikettmärkt. Sitthöjd ca 39 cm, total höjd 80 cm, bredd 89 cm.

Smärre bruksslitage. Smärre fläckar.

Utropspris
4 000 SEK