Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285
Blomstrande Allmoge  E1281

Möbler

241 föremål
Byrå, 1800-tal.
14 tim 18m
Byrå, 1800-tal.
7 200 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Hängskåp, sent 1800-tal.
14 tim 24m
Hängskåp, sent 1800-tal.
4 100 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Byrå, tidigt 1800-tal.
14 tim 26m
Byrå, tidigt 1800-tal.
2 200 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Byrå, funkis, 1930/40-tal.
15 tim 2m
Byrå, funkis, 1930/40-tal.
1 669 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Skåp, barockstil, 1800-tal.
15 tim 6m
Skåp, barockstil, 1800-tal.
2 800 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Matbord, Swedish Modern, 1930/40-tal.
18 tim 10m
1 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Skrivbord, 1800-talets slut.
18 tim 24m
Skrivbord, 1800-talets slut.
2 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Glismand & Rüdiger, soffbord, "Como", Bolia.
18 tim 34m
2 400 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Hörnkonsolhylla omkring 1900.
18 tim 54m
Hörnkonsolhylla omkring 1900.
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Swedish Grace, taburett, 1930-tal.
1d 13 tim
3 200 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Spegel, Sverige, 1930-tal.
1d 17 tim
Spegel, Sverige, 1930-tal.
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Sittpuff, troligen Molteni, samtida.
2d 15 tim
300 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Spegel, Swedish Modern, Fröseke, 1940-tal.
3d 15 tim
1 100 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Spegel, funkis, 1930/40-tal.
3d 15 tim
Spegel, funkis, 1930/40-tal.
400 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Spegel, Swedish Modern, 1940-tal.
3d 15 tim
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
3d 15 tim
1 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK