Möbler

518 föremål
SKÅP, betsad trä. Kina, 1900-tal.
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
KISTA, barock, 1700-tal.
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BOKHYLLA, funkis, 1930-tal.
1 400 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SKÄNK, gustaviansk, omkring 1800.
3 200 SEK
Utropspris
8 000 SEK
MONTERBORD, sengustaviansk stil, 1900-tal.
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SKRIVBORD, 1930-/1940-tal.
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SMINKBORD, Bjärnum, 1950-tal.
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
GRINDAR, ett par, 1900-talets första hälft.
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BERGÈRERER, ett par, rokokostil, sent 1800-tal.
3 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
MATBORD, Portugal, 1900-talets mitt.
12 000 SEK
Utropspris
7 000 SEK
TRÄDGÅRDSURNA, gjutjärn.
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
TITTI FABIANI, bokhyllor, 3 st med skiva.
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
GUNILLA ALLARD, soffa, "Cinema", Lammhults.
4 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
SITTPUFF, Normann, Danmark.
600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BORD, 1900-talets andra hälft.
500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
HÖRNSKÅP VITRIN, 1930-tal.
800 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SKÄNK, nyrenässans, sent 1800-tal.
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SERVERINGSVAGN, 1900-talets andra hälft.
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SIDEBOARD 2 st 1900-talets senare del.
400 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BYRÅ, Swedish modern 1940-tal.
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SOFFBORD, svart granit.
Inga bud
Utropspris
5 000 SEK
MATBORD, möjligen Belgien, 1970/80-tal.
1 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
CLUBFÅTÖLJER, ett par, 1900-talets senare del.
5 300 SEK
Utropspris
4 000 SEK
CARL MALMSTEN, FÅTÖLJER, ett par, "Samsas".
4 800 SEK
Utropspris
6 000 SEK
ALVAR AALTO, stolar 4 st, 1900-talets andra hälft.
4 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SÄNGBORD, ett par, 1900-tal.
1 100 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SIDEBOARD, Danmark 1950-tal.
5 000 SEK
Utropspris
7 000 SEK
SOFFBORD, 1900-talets mitt.
Inga bud
Utropspris
3 000 SEK
PARAPLYSTÄLL, sent 1800-tal.
3 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
KOFFERT, "Fichet", Paris, tidigt 1900-tal.
5 500 SEK
Utropspris
8 000 SEK
BARGLOB, sent 1900-tal.
1 100 SEK
Utropspris
2 500 SEK
KLÄDSKÅP, England, omkring år 1900.
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SÄNGBORD, ett par, omkring 1900.
4 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
JONAS BOHLIN, hylla, "Zink", Källemo, formgiven 1984.
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BIBLIOTEKSBORD, barockstil, 1900-tal.
4 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
SKRIVPULPET, 1900-talets andra hälft.
750 SEK
Utropspris
2 500 SEK
HÄNGSKÅP, allmoge, 1800-tal.
400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
JAN BOCAN, matbord, sent 1900-tal.
350 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BOKHYLLA, funkis, 1930-tal.
1 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SMINKBORD, 1950-tal.
Inga bud
Utropspris
2 500 SEK
OLOF PIRA, arbetsbord.
1 500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
HERRBETJÄNT, 1900-TALETS MITT.
1 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
HÖRNSKÅP, 1960-TAL.
Inga bud
Utropspris
3 000 SEK
SPEGEL, 1800-talets första hälft.
2 800 SEK
Utropspris
4 000 SEK