Tryckt polykrom dekor med floralmotiv. Bestående av: 8 koppar med fat (1 st. fat extra), kopp 6 cm. 9 koppar med fat (2 st. fat extra), kopp 5 cm.
Bruksslitage. Kantnagg och enstaka sprickor.