ORDENSTECKEN, 4 st, SAMT KRASCHAN bl.a Nordstjärneorden, 1900-tal.

Nordstjärneorderns tecken i gulmetall och miniatyr i 18K guld. Kungliga svärdsorden, Franska hederslegionen samt kraschan av Portugisiska Orden da Conceição (Order of the Immaculate Conception of Vila Viçosa) i vitmetall. Dekor av emalj. Höjd tecken 2,5 - 6 cm. Höjd kraschan ca 9 cm. Miniatyrens totala vikt ca 3 g.

Slitage. Emaljbortfall.

Utropspris
2 000 SEK