AINO AALTO, TAKLAMPA, AMA 500, tillverkare Valaisinpaja 1980-tal.

Vit metallskärm och genombruten mässingsring. Bär tillverkarens stämpel. Diameter 31 cm.

Konditionsrapport

Intryckningsskador på skärm och takkupa.

Placering
Mastgatan 4-6, Gamla Hamnen, 00160 Helsingfors - B600

Möjliga transportalternativ:

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

    Avvikelser kan förekomma.

    Kontakta kundservice

    Telefontid: Mån - Fre 9-13

    Kontakta ansvarig katalogiserare

    Anna Rosenius

    Anna Rosenius
    Specialist Design

    anna.rosenius@bukowskis.com

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 300 EUR

    Slutpris

    340
    EUR
    3 475 SEK
    392 USD

    Budhistorik (7 bud)
    416 jan 13:07340EUR
    2A16 jan 12:52320EUR
    116 jan 12:52300EUR